Nábytek do dětských a studentských pokojů

Dětský pokoj je pro jeho obyvatele a uživatele prostor, který obývá během svého vývoje až do téměř dospělého věku. V průběhu tohoto vývoje se u dítěte spolu s fyzickým vyspíváním rozvíjí také psychika. Vlastní a soukromý prostor doplněný o vhodné nábytkové vybavení je proto jedním z předpokladů harmonického a zdravého rozvoje dítěte.

Při výrobě nábytku pro děti je tedy nutné zvolit vhodné materiály pro výrobu nábytku - nejlépe masivní dřevo, pokud lakovanou povrchovou úpravu, tak výrobek certifikované firmy, která vyrábí zdravotně nezávadné barvy či laky, dále musíme volit neostré a kvalitní kování a doplňky, které dítě neohrožuje při používání nábytku a které mu naopak usnadní jeho používání. V neposlední řadě musíme vzít v úvahu věk a vzrůst dítěte, jeho zájmy a zaměření.

Co rozhodně nesmí chybět v dětském či studentském pokoji?

V zařízení dětských pokojů nesmí chybět kvalitně provedená postel s dřevěným lamelovým roštem a kvalitní matrací, vhodně podporující zdravý vývoj dítěte. Dále pracovní, psací stůl, rostoucí s výškou dítěte - výška stolové desky přizpůsobitelná vzrůstu + taktéž kvalitní dětská pracovní židle, buď taktéž rostoucí, nebo doplněná o podložku k podpoře nohou u malých dětí. Vhodně dimenzované, zajímavě řešené úložné prostory, skřínky, komody, niky, šatní skříně, šatní stěny, atp.  jsou další nábytkový prvek, který by dětský pokoj neměl postrádat, dále různé police a poličky, pojízdné skříňky na hračky, či zásuvkové kontejnery pro starší školáky a další možné doplňky atypicky řešených dětských a studentských pokojů - to vše je možné u nás navrhnout a vyrobit na míru danému prostoru. 

Dětská patrová postel na míru

Postele, lůžka pro malé i starší děti

  • Provedení dětských lůžek má mnoho variant. Můžeme navrhnout postel jako součást sestavy nábytku pro celý dětský pokoj, včetně např. obložení stěny a nočního stolku, nebo například postel patrovou, i jako postelovou sestavu, která může tvořit dominantu celého pokoje. Záleží na daném prostoru, do kterého Vám můžeme navrhnout naše řešení, vždy vycházející z Vaší představy, nebo budeme respektovat již vytvořený návrh od architekta.
Multifunkční variabilní úložný prostor pro studenta

Úložné prostory do dětského pokoje

  • Úložný prostor pro dětské a studentské pokoje může mít mnoho podob, vždy však musí respektovat ergonomii a dobrou obslužnost v závislosti na věku a vzrůstu dítěte. Navrhneme a vyrobíme šatní skříň, zásuvkovou komodu, knihovnu či úložné kontejnery či boxy a skříně na hračky - to vše by v dětském či studentském pokoji nemělo chybět..
Psací stůl s úložnými prostory

Pracovní a psací stoly pro malé školáky i starší studenty

  • Pracovní a psací stoly, v různých provedeních a kombinacích s úložnými prostory řešenými na míru daného prostoru jsou prvky, které v dětských a studentských pokojích mají své místo.
Polička do dětského pokoje - atypický design dle návrhu architekta

Police, poličky, niky, kontejnery,...

  • Různé doplňkové kousky úložných prostor - poličky, niky, komody a jiné soliterní doplňky, které dotvářejí dětský prostor a podporují dětskou hravost a fantazii.
Doplňkové pojízdné stolky do dětského pokoje

Doplňky dětského a studentského pokoje

  • Dětský a studentský pokoj vhodně doplňuje například sedací nábytek, pojízdné stolky, stolky pro počítač, různé odkládací poličky či tematické úložné prostory - vyrobené dle potřeb a zaměření dítěte. Tyto doplňky často dotváří jedinečný charakter tohoto prostoru, obývaného dětskou osobností.